W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Śledztwo w sprawie uprawy marihuany

06.07.2021

Prokuratura Rejonowa w Nysie wszczęła śledztwo w związku z ujawnieniem przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Nysie ponad 50 kg suszu konopi.

Temida3

Prokuratura Rejonowa w Nysie wszczęła śledztwo w związku z ujawnieniem przez funkcjonariuszy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Nysie ponad 50 kg suszu konopi.

W dniu 29 czerwca br. funkcjonariusze z nyskiej komendy weryfikując pozyskane informacje dokonali przeszukania jednego z domów w Skoroszycach. Efektem tej czynności było ujawnienie prawie 55 kg suszu roślin konopi (z czego ponad 9 kg stanowiło pełnowartościowy środek odurzający). Nadto okazało się, że w domu prowadzona była licząca 277 roślin uprawa konopi, która mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego (ostrożnie szacując – ponad 5 kg). Zabezpieczono również sprzęt wykorzystywany do prowadzenia plantacji konopi. Ujawniono także nielegalne, dokonane z ominięciem urządzeń pomiarowych, przyłącze do sieci energetycznej. 

Na miejscu przestępstwa zatrzymano trzech mężczyzn. Szymon K. (27 lat) oraz Bartosz Ś. (31 lat) usłyszeli zarzuty prowadzenie uprawy konopi innych niż włókniste, która mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego, posiadania ponad 50 kg suszu ziela konopi oraz kradzieży energii elektrycznej. Trzeci z zatrzymanych został przesłuchany w charakterze świadka.

Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych przestępstw i złożyli wyjaśnienia, w których opisali szczegóły przypisywanych czynów.

Wobec Szymona K. i Bartosz Ś. Prokuratura Rejonowa w Nysie wystosowała wniosek o tymczasowe aresztowanie. Sąd Rejonowy w Nysie podzielając argumentację prokuratora orzekł o trzymiesięcznej izolacji podejrzanych.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.