W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zawiadomienie o podjęciu zawieszonego postępowania i sporządzeniu postanowienia o umorzeniu śledztwa 4218-5.Ds.940.2021 (poprzednio 1 Ds. 1401/03)

08.02.2022

Baner ważny komunikat. W tle młotek

Prokuratura Rejonowa w Płocku stosownie do treści art. 131 § 2 i 3 k.p.k. zawiadamia, że w sprawie przeciwko M.S. podejrzanej o to, że w okresie od nieustalonego dnia wiosny 2001 roku do dnia 07 kwietnia 2003 roku w Płocku, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem oraz usiłowała doprowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem siedemdziesiąt dwie ustalone osoby poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru i możliwości załatwienia dla nich pracy w Szwecji i w Norwegii tj. o czyn z art. 286 § 1 k.k. w zb. z art. 13 § 1 k.k. w zw. z art. 286 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. w zw. z art. 12 § 1 k.k.
-    w dniu 27 grudnia 2021 roku wydano postanowienie o podjęciu zawieszonego postępowania wobec ustalenia miejscu pobytu podejrzanej M.S. i wykonania z nią czynności procesowych;
-    w dniu 31 stycznia 2022 roku wydano postanowienie o umorzeniu śledztwa na podstawie art. 17 § 1 pkt 1 k.p.k. wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu zabronionego.
Na postanowienie w przedmiocie zawieszenia postępowania przysługuje zażalenie (art. 22 § 2 k.p.k.). Zażalenie na powyższe postanowienie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie. Termin do wniesienia zażalenia wynosi 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia i jest zawity. Zażalenie wniesione po upływie tego terminu jest bezskuteczne (art. 122 § 1 i 2 i art. 460 kpk).
Stronom procesowym przysługuje prawo przejrzenia akt sprawy i złożenia zażalenia na postanowienie o umorzeniu śledztwa do sądu właściwego do rozpoznania sprawy w pierwszej instancji (art. 306 § 1a k.p.k., art. 325a § 2 k.p.k. oraz art. 465 § 1 i 2 k.p.k. i art.
329 § 1 k.p.k.). Sąd może utrzymać w mocy zaskarżone postanowienie lub uchylić je i przekazać sprawę prokuratorowi celem wyjaśnienia wskazanych okoliczności bądź przeprowadzenia wskazanych czynności (art. 330 § 1 k.p.k.)- Zażalenie na powyższe postanowienie wnosi się za pośrednictwem prokuratora, który wydał postanowienie. Termin do wniesienia zażalenia wynosi 7 dni od daty doręczenia odpisu postanowienia i jest zawity. Zażalenie wniesione po upływie tego terminu jest bezskuteczne (art. 122 § 1 i 2 i art. 460 k.p.k.).
Zgodnie z treścią art. 131 § 2 i 3 k.p.k., jeżeli w sprawie ustalono tylu pokrzywdzonych, że ich indywidualne zawiadomienie o przysługujących im uprawnieniach spowodowałoby poważne utrudnienie w prowadzeniu postępowania, zawiadamia się ich poprzez ogłoszenie w prasie, radiu, telewizji lub na stronie internetowej sądu albo prokuratury. Jeżeli istnieje obowiązek doręczenia postanowienia, przepis § 2 stosuje się odpowiednio. Należy jednak zawsze doręczyć je temu pokrzywdzonemu, który w zawitym terminie 7 dni od dnia ogłoszenia o to się zwróci.

{"register":{"columns":[]}}