W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Rejestry, ewidencje i archiwum

Urządzenia ewidencyjne

Na podstawie § 65 ust. 4 Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 marca 2016 r. w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów oraz innych działów administracji w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury, w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu prowadzi się następujące urządzenia ewidencyjne:

1) repertoria z działalności:

a) karnej:  „Ds”

b) administracyjnej:  „Pa”

c) cywilnej:  „Pc”

2) rejestry samodzielne z zakresu działalności: karnej, administracyjnej, cywilnej, strzeżenia praworządności, kontroli, doręczeń i ekspedycji

3) rejestry uzupełniające do „Ds”

4) wykaz kontrolny samodzielny

5) wykazy kontrolne uzupełniające do „Ds”

Repertoria i rejestry zakłada się dla każdego roku kalendarzowego, zachowując w ciągu roku kolejność wpisów. Sprawę wpisuje się do odpowiedniego repertorium lub rejestru z datą i w kolejności, w jakiej wpływają pisma stanowiące podstawę wpisu.

 

Archiwum

Dokumentację powstałą w wyniku działalności Prokuratury Okręgowej w Sieradzu przechowuje się po jej wykorzystaniu w archiwach zakładowych. Zgodnie z § 206 Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 3 marca 2016 r. w sprawie organizacji i zakresu działania sekretariatów oraz innych działów administracji w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury, postępowanie z materiałami archiwalnymi oznaczonymi symbolem „A” i dokumentacją niearchiwalna oznaczoną symbolem „B” regulują odrębne przepisy.

Organizację archiwum zakładowego, podziału zasobu archiwalnego, przyjmowanie i ewidencjonowanie dokumentacji archiwalnej, udostępnianie dokumentacji archiwalnej, brakowanie akt oraz przekazywanie dokumentacji archiwalnej do Archiwum Państwowego reguluje Zarządzenie nr 50/16 Prokuratora Generalnego z dnia 11.07.2016 roku w sprawie instrukcji kancelaryjnej oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych w powszechnych jednostkach organizacyjnych prokuratury.

 

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
29.03.2021 14:07 Maciej Boczkowski
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Piotr Matusiak
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Rejestry, ewidencje i archiwum 1.0 29.03.2021 14:07 Maciej Boczkowski

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP