W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Sprawcy zabójstwa w areszcie

19.03.2021

Dzięki współpracy funkcjonariuszy Policji z Wieruszowa i Wrocławia zatrzymani zostali czterej mężczyźni podejrzani o zabójstwo i rozbój 57-letniego mężczyzny z gminy Bolesławiec. Po ogłoszeniu zarzutów i przesłuchaniach Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wieluniu zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące.

Zatrzymanie podejrzanego przez funkcjonariuszy policji

16 marca 2021 roku około godziny 21:00 policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Bolesławiec znaleziono zwłoki gospodarza. Ciało 57-latka znaleźli dwaj tymczasowi mieszkańcy tej posesji. Wieruszowscy policjanci przy udziale prokuratora, wspierani przez ekspertów z laboratorium kryminalistycznego, przeprowadzili szczegółowe oględziny. Na miejscu zabezpieczono materiał dowodowy. Jednocześnie rozpoczęły się poszukiwania osób powiązanych z tym zdarzeniem.
Zgromadzony materiał dowodowy wskazał, że związek z zabójstwem mają osoby, które bezpośrednio po tym zdarzeniu odjechały samochodem należącym do zmarłego. Jeszcze tej samej nocy funkcjonariuszom Policji udało się ustalić miejsce pobytu poszukiwanych czterech mężczyzn w wieku od 17 do 22 roku życia i na terenie jednej z posesji we Wrocławiu doszło do ich zatrzymania, kryminalni zatrzymali podejrzanych o to zabójstwo. Podejrzani to mieszkańcy Malborka, Jeleniej Góry i województwa świętokrzyskiego którzy  mieli w przeszłości wielokrotnie konflikty z prawem.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.