Dariusz G - doradca restrukturyzacyjny wielu małopolskich spółek podejrzany o przywłaszczenie 4 mln złotych tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
26.05.2026
Postanowieniem z dnia 19 maja 2026 roku Sad Rejonowy dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie tymczasowo aresztował na wniosek prokuratora Prokuratury Regionalnej w Krakowie Dariusza G. – 61 letniego doradcę restrukturyzacyjnego pełniącego funkcję Zarządcy masy sanacyjnej APT-DOM Sp. z o.o. spółka komandytowo – akcyjna w restrukturyzacji oraz wielu innych małopolskich spółek.
Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie prowadzi Wydział do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w wyniku zawiadomień pokrzywdzonej Spółki oraz Ministerstwa Sprawiedliwości, które wydało decyzję o cofnięciu Dariuszowi G. licencji doradcy restrukturyzacyjnego.
Jak ustalono w toku śledztwa, w przeciągu ostatniego roku 61-letni podejrzany będąc zarządcą masy sanacyjnej krakowskiej firmy budowlanej jako funkcjonariusz publiczny przekroczył swoje uprawnienia i zamiast zajmować się sprawami majątkowymi powierzonej mu firmy przywłaszczył sobie jej pieniądze. Mężczyzna przelał 4 mln złotych na swoje prywatne konto, a następnie wytransferował je za granicę. Podejrzany w Prokuraturze Regionalnej usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ( art.231 par 2 KK ) oraz przywłaszczenia mienia o znacznej wartości ( art.284 par.2 kk w zw. z art.294 par.1 kk ). Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Rzecznik Prasowy
Prokuratury Regionalnej w Krakowie
Janusz Kowalski