W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Prokuratura Regionalna w Łodzi zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 
Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Data pierwszej publikacji strony internetowej: 2021-03-31

Data ostatniej istotnej aktualizacji strony: 2021-03-31

Strona internetowa jest zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data sporządzenia deklaracji: 2021-03-31. 

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością cyfrową strony internetowej dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Pan Dariusz Frankiewicz, adres poczty elektronicznej redakcja@lodz.pr.gov.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Opis sposobu rozpatrywania wniosków i skarg

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

1. Budynek przy ul. Piotrkowskiej 151 – siedziba Prokuratury Regionalnej z uwagi na zabytkowy charakter obiektu i wynikające stąd ograniczenia, nie jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

2. Budynek przy ul. Lipowej 81 - siedziba 1 Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Regionalnej oraz Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej mieści się w 6 kondygnacyjnym, wyremontowanym w 2022r. obiekcie. Budynek został przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Wyposażony jest w windę osobową, która dociera na każdą kondygnację budynku, drzwi o odpowiedniej szerokości bez progów itp. Wejście do budynku wyposażone jest w pochylnie dla wózków. Na parterze obiektu zlokalizowana jest także toaleta przeznaczona dla osób poruszających się np. na wózku inwalidzkim. 
Przed obiektem wzdłuż ul. M.Curie-Skłodowskiej zostało wyznaczone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W przypadku konieczności osobistego stawiennictwa, osoby niepełnosprawne ruchowo mogą uzyskać pomoc od pracowników prokuratury pod numerem  telefonu:   42 66 49 200.

 

{"register":{"columns":[]}}