W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Fundusze Europejskie poprawią efektywność energetyczną budynków na Śląsku

01.04.2020

O 50 milionów złotych z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe z województwa śląskiego. To pieniądze na kompleksową modernizacją energetyczną budynków.

W tle panorama miasta. Na pierwszym planie napis: FE poprawią efektywność energetyczną budynków na Śląsku

To kolejna szansa na termomodernizację budynków wielorodzinnych na Śląsku. Takich budynków oczekujących na modernizację jest bardzo wiele, a samorządy nie są zwykle w stanie samodzielnie ich wyremontować. Dzięki funduszom unijnym będzie to możliwe – mówi minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W obecnym naborze po raz pierwszy aplikować mogą również spółki Skarbu Państwa prowadzące działalność mieszkaniową. Ważne – wszystkie te podmioty mogą być wyłącznie z obszaru województwa śląskiego!

Wnioski o dofinansowanie można  składać w terminie od 30 kwietnia do29 lipca br., czyli o miesiąc dłużej niż wynosi standardowy termin (60 dni). To odstępstwo rekomendowało nasze ministerstwo jako odpowiedź na obecną sytuację epidemiologiczną.

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa parametrów efektywności energetycznej budynków oraz wyposażenie ich w nowe źródła ciepła i nowe instalacje.

Szczegóły i niezbędne dokumenty aplikacyjne