W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pokrzywdzeni przestępstwem

Realizacja projektu „Sieć Pomocy Ofiarom Przestępstw” została zainicjowana podpisaniem umowy o dofinansowanie pomiędzy Ministerstwem Sprawiedliwości i Komisją Europejskiej. Ideą, która przyświecała powstaniu projektu skierowanego do ofiar przestępstw, była chęć stworzenia zintegrowanego systemu pomocy pokrzywdzonym przestępstwem.

Aktualnie pomoc ze środków Funduszu Sprawiedliwości przysługuje każdej osobie pokrzywdzonej przestępstwem, bez względu na jego rodzaj - przemoc domowa, zgwałcenie, pobicie, kradzież, włamanie, lichwa, czy np. wypadkiem drogowym. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą zgłosić się do jednego z 336 miejsc świadczenia pomocy.

Wykaz adresów punktów tworzących Sieć Pomocy Pokrzywdzonym jest dostępny na stronie internetowej Funduszu  Sprawiedliwości https://www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl/pl/znajdz-osrodck-pomocy/.

Fundusz Sprawiedliwości wspiera osoby pokrzywdzone przestępstwem, ich bliskich i świadków. W ramach Funduszu organizowana jest pomoc prawna, psychologiczna i materialna, a w razie potrzeby - wsparcie tłumacza (również tłumacza języka migowego).

W ramach Funduszu Sprawiedliwości funkcjonuje także Linia Pomocy Pokrzywdzonym. Przez całą dobę można dzięki niej anonimowo uzyskać informacje o możliwości pomocy, szybką poradę psychologiczną i prawną, a także umówić się na spotkanie ze specjalistami w dowolnie wybranej placówce, działającej w ramach Sieci Pomocy Pokrzywdzonym

- na terenie całej Polski. Kontakt z infolinią możliwy jest za pośrednictwem numeru telefonu +48 222 309 900 oraz adresu e-mail: info@numersos.pl.

Aktualizacja dokumentu nastąpiła w dniu 14.10.2021 roku.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
14.07.2021 14:46 Weronika Krasnopolska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Weronika Krasnopolska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Pokrzywdzeni przestępstwem 2.0 14.10.2021 12:01 Weronika Krasnopolska
Pokrzywdzeni przestępstwem 1.0 14.07.2021 14:46 Weronika Krasnopolska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}