W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Prokuratura bez barier

MIEJSCA PARKINGOWE DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ

Na trenie obiektu Prokuratury Krajowej przy ul. Postępu 3 w Warszawie nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych dla interesantów, w tym interesantów z niepełnosprawnością.

W ramach projektu zmiany organizacji ruchu w rejonie posesji przy ul. Postępu 3 w Warszawie, zostało wyznaczone jedno stanowisko postojowe dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Wykonano również podjazdy z jezdni na chodnik dla osób poruszających się na wózkach.

DOJAZD KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ

Autobusy:

– przystanek „Centrum Targowe”, linia nr 365, znajduje się w odległości ok. 250 metrów od wejścia głównego do budynku Prokuratury Krajowej

– przystanek „Bokserska”, linie nr 138, 174, 193, 365, 165, znajduje się w odległości ok. 600 metrów od wejścia głównego do budynku Prokuratury Krajowej

– przystanek „Rondo Żabczyńskiego”, linie nr 317, 402, 365, znajduje się w odległości ok. 400 metrów od wejścia głównego do budynku Prokuratury Krajowej

Tramwaje:

– przystanek „Postępu”, linie nr 17, 18, 31, 41, znajduje się w odległości ok. 800 metrów od wejścia głównego do budynku Prokuratury Krajowej

PRZYJĘCIA INTERESANTÓW

1. Biuro Obsługi Interesantów

Kontakt

Telefon:
(22)  12 51 594
(22) 12 51 333

Faks:
(22) 12 51 471

E-mail:
biuro.podawcze@pk.gov.pl

2. Wydział Skarg i Wniosków

Telefon:
(22) 356 19 20

DOJŚCIE DO BUDYNKU

Wejście dla interesantów znajduje się od strony ul. Postępu – wejście główne do budynku A pod portalem wejściowym. Pochylnia znajduje się z prawej (północnej) strony budynku od ul. Postępu.

Dojście dla osób niepełnosprawnych – pochylnia prowadząca od chodnika z prawej (północnej) strony budynku od ul. Postępu.

WINDY

W budynku znajdują się windy:

Budynek A:

– dwa dźwigi osobowe w części północnej (prawej) budynku (udźwig do 1000 kg, szerokość wejścia do windy 100 cm, szerokość wewnątrz kabiny 160 cm, głębokość 140 cm, głębokość drugiego dźwigu 180 cm);

Budynek B:

– dwa dźwigi osobowe w części północnej (prawej) budynku oraz dwa dźwigi osobowe w części południowej (lewej) budynku (udźwig do 1000 kg, szerokość wejścia do windy 100 cm, szerokość wewnątrz kabiny 160 cm, głębokość 140 cm).

– dwie platformy do transportu wózków z osobami niepełnosprawnymi, jedna w części północnej (prawej) budynku, a druga w części południowej (lewej) budynku.

TOALETY

Na każdej kondygnacji budynku Prokuratury Krajowej znajduje się sanitariat z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych.

Na parterze oraz na 5 piętrze w budynku A sanitariaty znajdują się za windami w północno-zachodniej części budynku.

Na parterze w budynku B sanitariat znajduje się za windami przy wyjściu z budynku w zachodniej części.

Na kondygnacjach od 1 do 4 piętra sanitariaty znajdują się w łączniku, pomiędzy budynkami A i B.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE

Biuro przepustek Prokuratury Krajowej wyposażone jest w Pętlę Indukcyjną ułatwiającą kontakt z osobami słabo słyszącymi.

Budynek A i budynek B wyposażono w krzesła ewakuacyjne dla osób o ograniczonej zdolności poruszania się (osoby niepełnosprawne, osoby starsze, osoby ranne, kobiety w ciąży, osoby niewidome itp.).

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
12.07.2021 12:19 Weronika Krasnopolska
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Weronika Krasnopolska
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Prokuratura bez barier 1.0 12.07.2021 12:19 Weronika Krasnopolska

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}