W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pomorski pion PZ Prokuratury Krajowej rozbił zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu

15.12.2023

Na polecenie prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu. Łącznie zatrzymano 12 osób.

CBŚP

Prokuratorskie zarzuty

Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku przedstawił zatrzymanym zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu, przy czym podejrzani z popełnianych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ponadto 11 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, natomiast jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Zarzuty usłyszał także mężczyzna, który ułatwiał kobietom uprawianie nierządu poprzez wynajęcie domu z przeznaczeniem na prowadzenie klubu nocnego, w którym świadczone były usługi seksualne.

Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 5 lat pozbawiania wolności.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku wobec 3 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Agencja towarzyska „pod przykryciem”

Z ustaleń postępowania wynika, że pod szyldem klubu nocnego prowadzona była agencja towarzyska, w której członkowie zorganizowanej grupy przestępczej od wielu lat czerpali korzyści z nierządu kobiet. Wśród podejrzanych o udział w grupie są właściciele klubu, barmani jak również pracownicy ochrony. Według ustaleń śledztwa barmani zobligowani byli do rozliczania swojej zmiany, czyli zarobku uzyskanego z baru oraz z usług świadczonych przez kobiety. W agencji zainstalowany był terminal płatniczy, za pomocą którego klienci mogli płacić za alkohol, napoje oraz przekąski. „Prowizja” lokalu od takiej transakcji wynosiła 30 złotych. Płatność za usługi oferowane przez kobiety odbywała się wyłącznie gotówką. Kobieta po zainkasowaniu uzgodnionej kwoty od klienta od razu rozliczała się z barmanem.

Na poczet przyszłych kar prokurator dokonał zabezpieczenia majątków podejrzanych o równowartości 3 milionów złotych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa

Materiały

CBŚP 15.12.23
15.12.23.mp4 46.63MB
{"register":{"columns":[]}}