W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zatrzymano 5 osób w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej korzyści z prostytucji

22.06.2018

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prowadzi postępowanie w sprawie handlu ludźmi, który miał polegać na werbowaniu, transportowaniu i przekazywaniu przez wykorzystanie krytycznego położenia kobiet, w celu zmuszania ich do uprawniania prostytucji oraz w sprawie doprowadzania nieustalonej liczby kobiet do uprawniania prostytucji. W dniu 16 czerwca 2018 roku na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach dokonano zatrzymania 5 osób, które usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnienie przestępstw polegających czerpaniu korzyści majątkowych z uprawnienia prostytucji.

Wśród zatrzymanych jest czterech mężczyzn i jedna kobieta.

Tymczasowe areszty wobec trzech podejrzanych

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gliwicach, zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania wobec trzech podejrzanych. W stosunku do dwóch, prokurator podjął decyzję o zastosowaniu środków wolnościowych w postaci poręczenia majątkowego, dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

Działalność agencji

Jak ustalono w toku śledztwa w okresie października 2015 roku do czerwca 2018 roku na terenie Wodzisławia Śląskiego działała agencja towarzyska, w ramach której usługi o charakterze seksualnym świadczyło co najmniej dziesięć kobiet. Nadzór nad bieżącą działalnością wymienionego podmiotu sprawowała zatrudniona tam w charakterze barmanki, jedna z podejrzanych. Kobiety świadczące odpłatne usługi seksualne przekazywały jej pieniądze uzyskane od klientów.

Nakłaniały do zakupu alkoholu

Do zadań kobiet świadczących usługi w agencji towarzyskiej należało również nakłanianie klientów do zakupu alkoholu, z czego otrzymywały procent od dochodu, a także utrzymanie porządku i czystości w pokojach oraz innych użytkowanych pomieszczeniach. W przypadku stwierdzenia braku dyscypliny, nieporządku, zaniedbań wobec klientów czy nieobecności w pracy, kobiety były obciążane karami finansowymi.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
11.08.2021 11:49 Szczepaniak Adrian
Pierwsza publikacja:
17.06.2021 04:29 administrator gov.pl
{"register":{"columns":[]}}