Sukcesy trębacza na konkursach online
20.05.2025
Tymoteusz Lemanowicz, uczeń klasy IV PSM II stopnia w klasie trąbki pana Marka Strońskiego może pochwalić się kolejnymi sukcesami konkursowymi - tym razem na konkursach przeprowadzanych w formule on-line.
W przygotowaniu nagrań konkursowych Tymoteuszowi pomagał pan Antoni Nowak, który także towarzyszył mu przy fortepianie.
III Ogólnopolski Konkurs Instrumentalny dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia "VIRTUOSO!"
Jest to konkurs w formule on-line organizowany przez Fundację Wspierającą Rozwój Kultury "AULOS" z siedzibą w Toruniu. Tegoroczna edycja konkursu odyła sie w dniach 14-30 kwietnia 2025 r., a wyniki konkursu zostały ogłoszone 13 maja.
Nagrania przesłane przez uczestników oceniało międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą profesorowie polskich uczelni muzycznych, muzycy grający w polskich orkiestrach symfonicznych oraz zaproszeni artyści z Chin, Szwajcarii i Estonii.
Konkurs cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a mogą w nim brać udział uczniowie szkół muzycznych I i II stopnia. Oceniani są w kategoriach instrumentalnych (instrumenty dęte drewniane, smyczkowe, dęte blaszane, fortepian oraz zespoły kameralne), z podziałem na grupy wiekowe.
Z radością i dumą informujemy, że Tymoteusz Lemanowicz został laureatem III miejsca w kategorii instrumentów dętych blaszanych w swojej grupie wiekowej. Dodatkowo otrzymał wyróżnienie za najwyższą punktację w specjalności trąbka.
Za wspaniałe wykonanie utworu Mirosława Gąsieńca Concerto polacco, została mu ponadto przyznana nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora XX/XXI wieku, ufundowana przez POLMIC.PL - Polskie Centrum Informacji Muzycznej.
VII Międzynarodowy Konkurs Muzyczny "OPUS 2025"
Konkurs skierowany jest do instrumentalistów do 32-go roku życia, którzy grają na następujących instrumentach: fortepian, skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, saksofon, trąbka, waltornia, puzon, tuba, perkusja, akordeon, gitara, lutnia, mandolina, harfa oraz zespoły kameralne.
Kolejne edycje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników z całego świata.
Nagrania konkursowe przesłane przez uczestników ocenia miedzynarodowe jury, w którego skład wchodzą znakomici artyści różnych specjalności. Każdy z uczestników otrzymuje informację zwrotną zawierającą opinię jury i wskazówki do dalszej pracy.
Tymoteusz uczestniczy w tym konkursie po raz trzeci - ma już na swoim koncie wyróżnienie zdobyte w roku 2022 oraz II nagrodę, którą otrzymał w roku 2024.
Wyniki tegorocznej edycji konkursu zostały ogłoszone 19 maja.
Udział w tegorocznej odsłonie konkursu przyniósł Tymuteuszowi wyróżnienie.
O innych sukcesach, które odnieśli nasi uczniowie na konkursach w bieżącym roku szkolnym, przeczytasz w zakładce Sukcesy uczniów