W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Piękna i Bestia na deskach Oskardu

21.02.2023

Zdjęcie przedstawia wykonawców spektaklu na scenie DK Oskard w Koninie, orkiestra ubrana na czarno trzyma instrumenty, pozostali wykonawcy w kolorowych strojach, dyrygent z batutą, w tle scenografia.

Życie może być baśnią albo pięknym snem albo rzeczywistością wykreowaną przez wielkich artystów. Musical Piękna i bestia w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie był tym wszystkim razem. Spektakl jest artystycznie spełnioną adaptacją tego jakże popularnego ale i wymagającego dzieła. To pierwsze tak z rozmachem zrealizowane przedstawienie w wykonaniu uczniów PSM w Koninie w prawie 50 – letniej historii szkoły.

Wspaniała kreacja wszystkich aktorów, świetnie wyśpiewane partie solistów, dobra gra aktorska, przemyślane, barwne, zmieniające się kostiumy chóru, bardzo dobrze brzmiąca orkiestra, scenografia, która zagrała wszystko to złożyło się na niezwykle barwny, dojmujący efekt końcowy.

Na szczególna uwagę zasługują realizacje głównych solistów: Belli –  Oliwii Szadkowskiej (jak słyszałem w opinii znawców wspaniały głos musicalowy), Bestii –  Mikołaja Kurtasa, Maurycego – Michała Hryciuka, Gastona – Adriana Darula, Dziewczyn Gastona – Julii Łęt, Wiktorii Trzmielewskiej, Leny Kurzawińskiej, Le Fou – Szymona Łuczaka, Pani Imbryk – Michaliny Chmielewskiej, Pani Miotełki – Mariczki Yakimiw, Płomyka Mikołaja Przybylskiego, Trybika  - Piotra Woźniaka.

Wspaniale zaprezentował się chór – ważny, barwny element scenografii, aktywnie budujący tempo akcji i świetnie prezentujący się w scenach finałowych i kulminacjach akcji. Osobne słowa uznania należą się orkiestrze grającej perfekcyjnie intonacyjnie. Szczególnie dobrze brzmiały instrumenty dęte. Ogromne słowa uznania.

Autorem opracowania muzycznego na orkiestrę, dyrygentem, reżyserem spektaklu, autorem koncepcji scenograficznej  i osobą, która wszystko wymyśliła  jest Jakub Unolt nauczyciel PSM w Koninie. Gratulacje i wielkie słowa uznania. Chór nakładem ogromnej pracy przygotowała Kamila Pacześna.

Wszystko piękne i dobre co się dobrze kończy. A tak kończy się przygoda młodzieży w poszukiwaniu nowych doświadczeń, poznawania nieznanych krain, zdobywania nowych umiejętności, odkrywania w sobie wrażliwości na piękno, miłość, troskę o drugiego człowieka, wchodzenie w świat wielkiej sztuki, artystycznych kreacji na najwyższym poziomie.

Krzysztof Pydyński

{"register":{"columns":[]}}