Uroczystość pożegnania absolwentów II st.
12.06.2026
W środę, 3 czerwca, w Sali koncertowej PSM I i II stopnia im. W. Kossakowej w Sanoku odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów szkoły muzycznej II stopnia. Siedemnastu uczniów odebrało dyplomy w specjalizacjach wokalistyka i instrumentalistyka. Byli to: Przybyła Milena – śpiew, Bartkowska Marta – gitara, Borczyk Zuzanna – fortepian, Doskowska Paula – fortepian, Kawałko Oliwier – akordeon, Krowiak Justyna – kontrabas, Marczak Daria - skrzypce, Michałkowski Radosław – puzon, Mitadis Emilia – skrzypce, Morozova Taisiia – fortepian, Putyra Wojciech – fortepian, Sobolak Ernest – waltornia, Szczepańska Hanna – skrzypce, Szpiech Emilia – altówka, Zajdel Mateusz – akordeon, Zajdel Wiktoria – klarnet, Zubel Paulina – fortepian. Centralnym punktem uroczystości, prócz podziękowań, przemówień przedstawicieli uczniów, rodziców, dyrektora szkoły i krótkiego występu grupy absolwentów, było wykonanie I części Symfonii D-dur Karola Pietrowskiego, zapomnianego dziś kompozytora polskiego drugiej połowy XVIII wieku. Zespół smyczkowy Sempre arco, przygotowany przez Grażynę Dziok, zasilony sekcją dętą, z którą pracował Mateusz Florek oraz grającym na kotłach Orestem Maszluchem z klasy Maksymiliana Pacześniaka wystąpił po dyrekcją Adama Potocznego. W skład tak stworzonej orkiestry weszli: Zuzanna Leśniak, Aleksandra Urban, Milena Janik, Karolina Kolencio, Oliwia Szczepek - skrzypce, Magdalena Kędra, Magdalena Nosek- altówki, Nikola Janik - wiolonczela, Wojciech Gąbka – kontrabas, Paulina Korona, Karolina Mołczan – flety, Igor Płoucha, Ernest Sobolak – rogi, Kamil Borończyk, Adam Kobrzyński – trąbki. W utworze Protectors of the Earth Thomasa Bergersena zespołowi smyczkowemu na fortepianie towarzyszyła Laura Pietryka, a dyrygowała Grażyna Dziok.
Wykonawcom i dyrygentom gratulujemy!