Powrót

Uroczystość pożegnania absolwentów II st.

12.06.2026

Absolwenci II st. 2026 na scenie w sali koncertowej szkoły. 15 absolwentów z dyplomami w rękach

W środę, 3 czerwca, w Sali koncertowej PSM I i II stopnia im. W. Kossakowej w Sanoku odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów szkoły muzycznej II stopnia. Siedemnastu uczniów odebrało dyplomy w specjalizacjach wokalistyka i instrumentalistyka. Byli to: Przybyła Milena – śpiew, Bartkowska Marta – gitara, Borczyk Zuzanna – fortepian, Doskowska Paula – fortepian, Kawałko Oliwier – akordeon, Krowiak Justyna – kontrabas, Marczak Daria     - skrzypce, Michałkowski Radosław – puzon, Mitadis Emilia – skrzypce, Morozova Taisiia – fortepian, Putyra Wojciech – fortepian, Sobolak Ernest – waltornia, Szczepańska Hanna – skrzypce, Szpiech Emilia – altówka, Zajdel Mateusz – akordeon, Zajdel Wiktoria – klarnet, Zubel Paulina – fortepian. Centralnym punktem uroczystości, prócz podziękowań, przemówień przedstawicieli uczniów, rodziców, dyrektora szkoły  i krótkiego występu grupy absolwentów, było wykonanie I części Symfonii D-dur Karola Pietrowskiego, zapomnianego dziś kompozytora polskiego drugiej połowy XVIII wieku. Zespół smyczkowy Sempre arco, przygotowany przez Grażynę Dziok, zasilony sekcją dętą, z którą pracował Mateusz Florek oraz grającym na kotłach Orestem Maszluchem z klasy Maksymiliana Pacześniaka wystąpił po dyrekcją Adama Potocznego. W skład tak stworzonej orkiestry weszli: Zuzanna Leśniak, Aleksandra Urban, Milena Janik, Karolina Kolencio, Oliwia Szczepek - skrzypce,  Magdalena Kędra, Magdalena Nosek- altówki, Nikola Janik - wiolonczela, Wojciech Gąbka – kontrabas, Paulina Korona, Karolina Mołczan – flety, Igor Płoucha, Ernest Sobolak – rogi, Kamil Borończyk, Adam Kobrzyński – trąbki. W utworze Protectors of the Earth Thomasa Bergersena zespołowi smyczkowemu na fortepianie towarzyszyła Laura Pietryka, a dyrygowała Grażyna Dziok. 
Wykonawcom i dyrygentom gratulujemy!  
 

Koncert absolwentów II st. 2026 - Zespół kameralny złożony z 7 uczniów na scenie sali koncertowej szkoły

 

Zespół Smyczkowy Sempre Arco wraz z zespołem instrumentów dętych, przygotowanych przez Grażynę Dziok oraz Mateusza Florka. Gościnnie wystąpili Laura Pietryka - fortepian, Orest Maszluch - perkusja, Adam Potoczny - dyrygent Zespół na scenie sali koncertowej szkoły.

Absolwenci II st. 2026 na scenie w sali koncertowej szkoły. 15 absolwentów z dyplomami w rękach

 

{"register":{"columns":[]}}