W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Regionalne Seminarium Perkusyjne

13.09.2022

Tło brązowe, na żółtym pasku napis Regionalne Seminarium Perkusyjne, poniżej białymi literami treść 6 – 7 października 2022 r., poniżej PSM I st. w Sieradzu, ul. Jana Pawła II 48, poniżej zółtą obrysową czcionką treść: wykładowcy:, poniżej Profesor Radosław Szarek (Hochschule für Musik Nürnberg), poniżej Profesor Piotr Biskupski (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy), obok zdjęcie werbla z pałeczkami, w prawym, górnym rogu logo CEA, w prawym dolnym rogu logo PSM I st. w Sieradzu.

Sieradz, 12 września 2022 r.

Szanowni Nauczyciele
drodzy uczniowie klas perkusji
Regionu Łódzkiego

Wizytator CEA Regionu Łódzkiego - Marcin Walicki przy współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną I st. w Sieradzu zaprasza uczniów i nauczycieli klas perkusji na IV Sieradzkie Spotkania Perkusyjne – Regionalne Seminarium Perkusyjne, które odbędzie się w dniach 6 - 7 października 2022 r. 
Warsztaty i wykłady mają na celu zintegrować lokalne środowisko perkusyjne poszerzając doświadczenie zarazem nauczycieli jak i uczniów. 
Tematyka podjęta na warsztatach to:
- doskonalenie techniki ruchu poszczególnych partii kończyn górnych i dolnych perkusisty, 
- samokontrola psycho-ruchowa
- wizualizacja ruchu podczas gry – korzystanie z lustra
- łączenie rozmaitych technik wykonawczych w ramach różnorodności stylów i gatunków 
muzycznych
- korzystanie z nowoczesnych technik audio-video,
- wymiana doświadczeń pomiędzy pedagogami i uczestnikami warsztatów,
- umożliwienie kontaktu adeptów z wybitnymi artystami, specjalistami i uznanymi autorytetami.
Seminarium perkusyjne dla nauczycieli klas perkusji szkół muzycznych I i II stopnia w ramach IV Sieradzkich Spotkań Perkusyjnych to impreza dwudniowa o zasięgu regionalnym . 
Warsztaty prowadzone będą przez prof. Piotra Biskupskiego, prof. Radosława Szarka oraz mgr. Pawła Krasińskiego.

Harmonogram  warsztatów: 
06.10.2022 r. 
10.15 – 13.15 – warsztaty
13.15 – 14.30 - przerwa
14.30 – 16.45 – warsztaty
16.45 – 19.00 – wykłady
07.10.2022 r.
10.15 – 13.15 – warsztaty
13.15 – 14.30 - przerwa
14.30 – 16.45 – warsztaty
16.45 – 19.30 – wykłady i koncert

Wykładowcy: 
prof Radosław Szarek (Hochschule für Musik Nürnberg) ukończył Liceum Muzyczne w Bydgoszczy pod kierunkiem Mirosława Zyty i Macieja Korpala. W 2002 roku kontynuował studia perkusyjne w Norymberdze u prof. Hermanna Schwandera. Dwa lata później odbył drugi kurs jazzowy u Hansa-Güntera Brodmanna.
Zdobył liczne nagrody na konkursach, m.in. konkurs perkusyjny w Warszawie i we Wrocławiu, międzynarodowy konkurs perkusyjny w Fermo/Włochy (nagrody w kategoriach muzyka klasyczna    i jazz), konkurs Mozartowski w Norymberdze, konkurs muzyki współczesnej im. Krzysztofa Pendereckiego , konkurs Bruno Rother -Jazz w Fürth i wiele innych. Radek Szarek jest stypendystą Fundacji DAAD oraz Fundacji Yehudi Menuhina. Nagrania dokonano m.in. dla Bayerischer Rundfunk, Naxos i Blue Records.
prof Piotr Biskupski (Akademia Muzyczna w Bydgoszczy) Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. J. Zgodzińskiego. Laureat nagród indywidualnych konkursów jazzowych / Złota Tarka, Jazz nad Odrą/. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej: Z. Namysłowski, W. Karolak, T. Szukalski, a ponadto z R. Rossem, M. Hendrix, D Brown,  B. Molenhofem, S Weinert.
Od wielu lat współtworzy większość projektów artystycznych W. Nahornego, J. Strobla, M. Bogdanowicza. Często zapraszany jest do współpracy przez wykonawców różnych gatunków muzycznych. Jest poszukiwanym muzykiem studyjnym. Nagrał ponad 30 płyt. Jest bardzo wysoko cenionym pedagogiem. Prowadzi klasę perkusji w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, gdzie jest adiunktem. Wykłada na licznych kursach perkusyjnych i jazzowych. Propaguje muzykę jazzową w cotygodniowej autorskiej audycji „ Jazz po północy” na antenie rozgłośni Polskiego Radia PIK. Aktywnie pisuje artykuły do fachowych pism muzycznych min. Top Drummer i Muzyk. Odznaczony medalem za szczególne osiągnięcia dla kultury narodowej Gloria Artis.
mgr Paweł Krasiński: wykładowca na kierunku produkcja i realizacja muzyk w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Łodzi, nauczyciel gry na perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu. Ukończył Akademię Muzyczną im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. hab. Piotra Biskupskiego. Jest pasjonatem muzyki, multiinstrumentalistą o ogromnym doświadczeniu scenicznym i studyjnym. Zajmuje się kompozycją i aranżacją. Prowadzi kanał na YouTubie Overdrive Fun Studio, na którym prezentuje swoje aranżacje, recenzje sprzętu, wywiady oraz wiele innych materiałów muzycznych. 

Zgłoszenia wraz ze zgodami na przetwarzanie danych osobowych prosimy przesyłać na adres email: sekretariat@psmsieradz.pl  na załączonej Karcie Zgłoszenia do dnia 30 września 2022 r.

W razie pytań prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły 43 927 17 97; 502 053 897 lub p. Pawłem Krasińskim 509 182 543.


Marcin Walicki
Wizytator CEA
Regionu Łódzkiego

Materiały

Formularz zgłoszenia Seminarium Perkusyjne
Formularz​_zgłoszenia​_Seminarium​_Perkusyjne.doc 0.09MB
Karta zgłoszenia ucznia - Seminarium Perkusyjne 2022
Karta​_uczeń​_seminarium​_perkusyjne​_2022​_r.doc 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}