Powrót

XII Skrzypcowy Turniej Przyjaźni

12.05.2026

Na białym tle, w lewym górnym rogu logotym PSM I i II stopnia w Żaganiu, po prawej stronie logo Żagańskiego Pałacu Kultury , poniżej grafika budynku dawnego szpitala św, Doroty, obecnie siedziby PSM I i II stopnia w Żaganiu. Po prawej stronie grafika skrzypiec, a na dole logotypy organizacji wspierających Turniej.

11 maja 2026 mieliśmy okazję wysłuchać w naszej szkole prezentacji najlepszych skrzypków regionu lubuskiego w ramach XII Skrzypcowego Turnieju Przyjaźni. W najmłodszej grupie Jury pod przewodnictwem prof. Michała Grabarczyka przyznało wyróżnienia Wiktorii Antoniuk, Kyrylowi Kiiashko, Izabeli Kotlarz, Lenie Panek i Mii Witek z klasy mgr Ireny Zapolskiej, Emilii Kowalczyk, Poli Owsianickiej z klasy mgr Magdaleny Opielak oraz Marii Sokołowskiej z klasy mgr Moniki Maszkowskiej. W grupie II I nagrodę zdobyła Klaudia Grenda z klasy mgr Macieja Wasiaka a III nagrodę Milena Trela z klasy mgr Magdaleny Opielak. W najstarszej grupie II miejsce ex eaquo zdobyli Biliana Frąckowiak z klasy mgr Wasyla Wierbickiego i Aleksander Więckowski z klasy mgr Macieja Wasiaka a wyróżnienie Alicja Wolak z tej samej klasy i Aleksandra Staniec z klasy mgr Ireny Zapolskiej. Gratulujemy wszystkim laureatom.

 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}