W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Polityka antykorupcyjna

 

W Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Działdowie (PSSE) obwiązują ustalone zasady postępowania, w celu przeciwdziałania wystąpieniu zdarzeń o charakterze korupcyjnym przy wykonywaniu obowiązków służbowych.

W ramach wykonywania codziennych obowiązków przestrzegamy zapisów wewnętrznych dotyczących przeciwdziałania korupcji. Zgodnie z rekomendacją Ministra Zdrowia organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zostały zobowiązane do podjęcia działań mających na celu wprowadzenie procedur antykorupcyjnych oraz mechanizmów analizy ryzyk korupcyjnych.

W PSSE zostały opracowane procedury, które umożliwiają identyfikację i ocenę ryzyka możliwości wystąpienia zdarzenia o charakterze korupcyjnym, określają sposób postępowania w przypadku wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym oraz zasady postępowania
w przypadku zaistnienia sytuacji bezwzględnie korupcyjnej.

Ponadto został opracowany wykaz stanowisk i czynności, które są szczególnie narażone na ryzyko korupcji oraz procedura postępowania z prezentami. Zgodnie z tą procedurą pracowników PSSE obowiązuje zakaz przyjmowania prezentów, niezależnie od ich wartości.

Określone w Polityce antykorupcyjnej rozwiązania obowiązują wszystkich pracowników PSSE, bez względu na rodzaj wykonywanej pracy i zajmowane stanowisko.

Klienci PSSE mają możliwość zgłoszenia wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym za pomocą:

  1. przesyłki wysłanej na adres PSSE za pośrednictwem poczty tradycyjnej,

  2. przesyłki złożonej na miejscu w sekretariacie PSSE,

  3. poczty elektronicznej na adres e-mail: psse.dzialdowo@sanepid.gov.pl

  4. za pomocą skrzynki e-puap: /PSSEDzialdowo2/SkrytkaESP


 

Zgłoszenie wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym powinno zawierać:

  1. dane personalne osoby zgłaszającej,

  2. dane kontaktowe (tel., e-mail, lub adres korespondencyjny),

  3. dane personalne osoby, której dotyczy zgłoszenie,

  4. opis wystąpienia incydentu o charakterze korupcyjnym.


 

Przydatne informacje na temat antykorupcji można znaleźć na stronach internetowych:


 

{"register":{"columns":[]}}