W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Próba wyłudzania danych osbowych

08.03.2021

dane osobowe

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej wywiady epidemiologiczne przeprowadzają z osobami, których dane osobowe zawarte są w systemach teleinformatycznych wykorzystywanych zgodnie z przepisami prawa w pracy Inspekcji.

Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np. umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kozienicach ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.