W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2021 r.

MEN

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży. Zalecenia zostały opracowane, aby zwiększyć bezpieczeństwo i minimalizować ryzyko zakażenia podczas zorganizowanego wypoczynku w czasie epidemii COVID-19.

Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży

Organizacja letniego wypoczynku dzieci i młodzieży będzie możliwa w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Aby ograniczać ryzyko zakażenia wśród uczestników wypoczynku oraz kadry, Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Głównym Inspektoratem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne sanitarne. 

Zostały one podzielone na cztery części:

  • Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom podczas wypoczynku. 
  • Zapewnienie bezpieczeństwa w obiektach wypoczynku. 
  • Procedury zapobiegawcze: podejrzenie zakażenia koronawirusem uczestników wypoczynku, kierownika, wychowawcy lub innej osoby, z którą zawarto umowę o pracę, umowę cywilno-prawną lub umowę wolontariacką dotyczącą wykonywania zadań podczas wypoczynku.
  • Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u osoby mającej kontakt w ciągu ostatnich 10 dni z osobą zakażoną koronawirusem.

Baza wypoczynku

Organizatorzy mogą już zgłaszać zorganizowany wypoczynek do bazy prowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Jest ona dostępna https://wypoczynek.mein.gov.pl/. Dzięki niej rodzice w łatwy i szybki sposób sprawdzą wiarygodność organizatora (kolonii, obozu), który musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty. 

Materiały

co powinno znaleźć się w bagażu dziecka
lista​_rzeczy-2018-06.pdf 0.08MB
Instrukcja - stacjonarne obozy pod namiotami 2019
Instrukcja​_-​_stacjonarne​_obozy​_pod​_namiotami-2019.pdf 2.05MB
Wytyczne GIS, MZ i MEN dla organizatorów wypoczynku letniego dzieci i młodzieży w 2021 roku
Wytyczne​_GIS,​_MZ​_i​_MEN​_dla​_organizatorów​_wypoczynku​_letniego​_dzieci​_i​_młodzieży​_w​_2021​_roku.docx 0.08MB
Aneks do Instrukcji​_stacjonarne​_obozy​_pod​_namiotami​_2021
Aneks​_do​_Instrukcji​_stacjonarne​_obozy​_pod​_namiotami​_2021.pdf 0.14MB