W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 dla nauczycieli.

04.01.2021

Uwaga pilny komunikat

Mazowiecki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w dniach od 11.01. do 15.01.2021 (drugi tydzień ferii) na terenie woj. mazowieckiego, podobnie jak w całej Polsce, zostaną przeprowadzone badania przesiewowe w kierunku SARS-CoV-2 nauczycieli klas 1-3 i nauczycieli szkół specjalnych oraz pracowników niepedagogicznych szkół niezbędnych do ich funkcjonowania.

Badania testami RT-PCR mają charakter dobrowolny, będą obejmować wyłącznie osoby zdrowe (bez objawów chorobowych) i potencjalnie zdolne do świadczenia pracy w szkole. Nie będą im podlegać nauczyciele i personel szkoły, którzy przechorowali COVID-19 czyli tzw. ozdrowieńcy.

Na terenie woj. mazowieckiego chęć wykonania badania wyraziło ponad 31 tys. nauczycieli i personelu szkół ( prawie 73 % ) w tym ponad 10 tys. na terenie m. st. Warszawy.

Organizacją badań zajmuje się Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Warszawie we współpracy z Kuratorium Oświaty a na poziomie wszystkich powiatów naszego województwa za kierowanie do badań odpowiadają Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne.

Pobór wymazów będzie odbywał się w punktach drive-thru lub przez mobilne zespoły wymazowe natomiast same badania będą przeprowadzane w laboratorium WSSE w Warszawie oraz laboratoriach wyznaczonych do badań COVID-19, które mają podpisane umowy z NFZ.

Poniżej link do listy punktów i godziny poboru próbek (wraz z odnośnikiem do interaktywnej mapy z rozmieszczeniem punktów pobrań na terenie woj. mazowieckiego):

http://www.nfz-warszawa.pl/dla-pacjenta/aktualnosci/covid-19-wykaz-punktow-pobran-na-terenie-mazowsza-aktualizacja,438.html