W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Komunikat skierowany do konsumentów wody z wodociągu w Mazurowicach

15.04.2021

KOMUNIKAT Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Środzie Śląskiej w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 15 kwietnia 2021r. skierowany do konsumentów wody z wodociągu w Mazurowicach

Obraz przedstawia napis: Uwaga! Pilny komunikat, oraz dwa czerwone trójkąty z wykrzyknikiem wewnątrz.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Śląskiej, informuje konsumentów wody z wodociągu w Mazurowicach (Miejscowości objęte zasięgiem wodociągu to: Mazurowice, Rusko, Rachów), iż wyniki badań mikrobiologicznych próbek wody pobranych w ramach bieżącego nadzoru sanitarnego z sieci wodociągowej wykazują przekroczenia parametrów bakteriologicznych – obecność bakterii grupy coli.

Trwają prace mające na celu przywrócenie jakości wody zgodnej z rozporządzeniem MZ z dnia 07.12.2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. 2017, poz. 2294).

Zobowiązano zarządcę wodociągu Malczyckie Usługi Komunalne Sp. z. o. o w Malczycach do: prowadzenia dezynfekcji wody do momentu uzyskania prawidłowych parametrów mikrobiologicznych, ustalenia źródła zanieczyszczenia wody i podjęcia działań naprawczych, powiadomienia odbiorców wody o zaistniałym fakcie.

 

Woda warunkowo przydatna do spożycia, po uprzednim prze­gotowaniu. Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń, kąpieli noworodków i niemowląt.

Uwaga: Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładza­nia pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac po­rządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

 

Zalecenie obowiązuje do czasu wydania kolejnego komunikatu.