W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Szczepienia ochronne

  • W Polsce szczepienia są wykonywane zgodnie z obowiązującym Programem Szczepień Ochronnych, który co roku jest aktualizowany. Zakres i organizacja szczepień w Polsce jest realizowana na podstawie następujących aktów prawnych: 
  • Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tekst jednolity: Dz.U. 2016 poz. 1866 z późn. zm.), 
  • Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie obowiązkowych szczepień ochronnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r., poz. 849 z późn. zm.), 
  • Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 31 października 2017 r. w sprawie Programu Szczepień Ochronnych na rok 2018, ogłoszony w Dzienniku Urzędowym Ministra Zdrowia  (Dz. U. z 2017 r. poz. Poz. 108).Komunikat określa zasady i zakres wykonywanych szczepień.  Komunikat ten zawiera informacje dotyczące szczepień bezpłatnych (obowiązkowych), szczepień odpłatnych (tzw. zalecanych)– nierefundowanych przez budzet państwa.