W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs: "Palić, nie palić - oto jest pytanie?"

Państwowa Inspekcja Sanitarna województwa wielkopolskiego, realizując działania antytytoniowe prowadzone w oparciu o:

  • Narodowy Program Zdrowia,
  • Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych,
  • Europejski Kodeks Walki z Rakiem

serdecznie zaprasza uczniów klas V szkół podstawowych do udziału w XX edycji konkursu  przebiegającego pod hasłem  „ Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.

Konkurs ma wieloletnią tradycję i corocznie bierze w nim udział około 6 tysięcy uczniów z 40 % szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.

Tegoroczna jego odsłona ukierunkowana jest na zjawisko rozpowszechniania i używania wśród dzieci i młodzieży e-papierosów. Partnerami przedsięwzięcia są Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Dane Głównego Inspektoratu Sanitarnego są bardzo niepokojące – na przestrzeni ośmiu lat, sześciokrotnie wzrosła liczba nastolatków, którzy spróbowali e-papierosy. Co więcej, ponad połowa z nich uważa, że e-papierosy są dużo bardziej bezpieczne niż zwykle papierosy. Dlatego tak ważnym zadaniem jest podjęcie szeroko zakrojonych działań edukacyjno – informacyjnych.  

Uczniów klas V zapraszamy do udziału w konkursie i zachęcamy do napisania apelu do rówieśników na temat szkodliwości używania e-papierosów.

Celem konkursu jest nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od inhalowania e- papierosów, ale także poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków używania e-papierosów.

Zapraszamy dyrekcje szkół podstawowych do współorganizacji konkursu i przeprowadzenia etapu szkolnego, a nauczycieli, wychowawców do podejmowania rozmów z młodzieżą na ten temat i rozpropagowania konkursu.

 

            Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Na prace konkursowe czekamy do dnia 17 kwietnia 2020 roku.

Materiały

REGULAMIN KONKURSU Palić, nie palić ... 2020
REGULAMIN​_KONKURSU​_Palić,​_nie​_palić​_2020.pdf 0.12MB
{"register":{"columns":[]}}