Rozwiązanie konkursu pt. „Nie daj szansy AIDS” 2025
17.11.2025
W obecnym roku szkolnym zaprosiliśmy uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w wojewódzkim konkursie profilaktycznym. Zadaniem konkursowym był na ułożenie historyjki obrazkowej rozpoczynającej się od stwierdzenia "Idę zrobić test na HIV, bo ...". To nasz stały element realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS.
Celem konkursu było uświadomienie młodym ludziom, że wiedza jest istotnym elementem w profilaktyce zakażeń HIV i chorób przenoszonych drogą płciową oraz zachęcenie ich do wykonania testu w kierunku HIV. Przedstawiona historyjka obrazkowa miała przekonać odbiorcę, że warto zrobić test i pokazać związki przyczynowo skutkowe między określonymi działaniami, a ryzykiem zachorowania. Organizatorem konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu przy współpracy z powiatowymi stacjami sanitarno – epidemiologicznymi województwa wielkopolskiego.
Konkurs przebiegał na trzech etapach: szkolnym, powiatowym i wojewódzkim.
Miło nam poinformować, że decyzją Komisji Konkursowej etapu powiatowego przyznano :
I miejsce pracy autorstwa Zuzanny Kubiś uczennicy Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach
II miejsce zajęła praca Agaty Kulczak uczennicy Zespołu Szkół nr 3 w Szamotułach
III miejsce pracy Zuzanny Kobus z Zespołu Szkół w Pniewach
Praca autorstwa Zuzanny Kubiś została przekazana do WSSE w Poznaniu i będzie reprezentować powiat szamotulski w finale konkursu.
Dla laureatów etapu powiatowego zostały przygotowane okolicznościowe dyplomy oraz nagrody, które zostaną bezpośrednio dostarczone do szkół.
Finalistom konkursu serdecznie gratulujemy. Dziękujemy uczniom za udział w naszym konkursie, a opiekunom za życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu etapu szkolnego.