W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

ARS, czyli jak dbać o miłość

Program edukacyjny kierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych, stanowi integralną część Projektu KIK/68 „Profilaktycznego program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Program autorstwa dra Krzysztofa Wojcieszka został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Otrzymał również rekomendację Dyrektora Biura Edukacji Urzędu Miasta St. Warszawy oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

ARS

Głównym celem programu jest dotarcie z przekazem edukacyjnym do uczniów szkół ponadpodstawowych i ograniczenie skutków zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych (alkoholu, tytoniu i narkotyków).

Wyjątkowość programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” polega na nowoczesnym, kompleksowym podejściu do profilaktyki uzależnień opartym głównie o wartości wyznawane przez młodych ludzi. Młodzież dzięki udziałowi w programie zdobywać będzie wiedzę na temat wpływu używania alkoholu, narkotyków i innych środków psychoaktywnych na relacje międzyludzkie oraz na dokonywane przez nią ważne wybory życiowe. Istotnym elementem programu jest budzenie odpowiedzialności w kontekście przyszłych postaw rodzicielskich, a także uświadomienie młodzieży szkodliwego wpływu używania substancji psychoaktywnych przez kobiety w ciąży.

Program „ARS, czyli jak dbać o miłość?” składa się z trzech części:

I cześć – ARS vivendi – sztuka życia mówi o tym, w jakim stopniu używanie substancji psychoaktywnych skraca życie i zabiera zdrowie.

II część – ARS amandi – sztuka kochania mówi o tym, w jaki sposób używanie substancji psychoaktywnych zakłóca rozwój miłości między ludźmi.

III część – ARS generandi – sztuka rodzenia mówi o tym, w jaki sposób substancje psychoaktywne szkodzą potomstwu.

Czas trwania programu to 6 godzin lekcyjnych.

Kontakt z koordynatorem i autorem programu: ozp.psse.warszawa@sanepid.gov.pl

 

Materiały

ulotka dla ucznia
ulotka​_dla​_ucznia.pdf 0.65MB
materiały do programu
materiały​_do​_programu.zip 115.54MB
ulotka dla rodzica
ulotka​_dla​_rodzica.pdf 3.81MB
plakat
plakat.pdf 1.47MB
podręcznik dla ucznia
podrecznik​_dla​_ucznia.pdf 4.76MB
Podręcznik dla nauczyciela
ars​_podrecznik.pdf 28.25MB
{"register":{"columns":[]}}