W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Myję ręcę bo wiem więcej

Myj ręce, będziesz zdrowy i nie przeniesiesz zarazków na innych – to było przesłanie społecznej kampanii edukacyjnej, którą wspólnie zorganizowały Wojewódzka i Powiatowa Stacje Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie we współpracy z Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniem Higieny i Zdrowia Publicznego. Kampania odbyła się pod hasłem „Myję ręce, bo wiem więcej”.

kampania-1

Podczas wydarzenia specjaliści udzielali instruktażu, jak właściwie powinno się myć ręce, żeby zmyć ewentualne bakterie, wirusy i pasożyty szkodliwe dla zdrowia. Uczyli 6 prostych punktów – trzeba myć:

  1. wewnętrzne części dłoni,
  2. zagłębienia w środku dłoni,
  3. zewnętrzne części dłoni,
  4. przestrzenie między palcami,
  5. kciuki,
  6. opuszki pod paznokciami.

Pracownicy inspekcji sanitarnej przekazywali też wiedzę, że mycie rąk chroni przed zakażeniami chorobami wirusowymi, np. grypą, rota- i norowirusami, chorobami bakteryjnymi, choćby salmonellozą oraz pasożytniczymi, takimi jak owsica, zakażenie glistą ludzką lub tasiemcem.

Ze statystyk wynika, że Polacy rzadko myją ręce po wyjściu z toalety i przed jedzeniem, dlatego organizatorzy akcji podkreślali, że mycie rąk to jedna z podstawowych i najprostszych zasad higieny a jednocześnie profilaktyki zdrowia.

Akcję relacjonowały media. Między innymi TVP 3 Olsztyn i Radio Olsztyn.

Materiały

Link do relacji TVP 3 Olsztyn na facebook.com
Link do relacji Radia Olsztyn
{"register":{"columns":[]}}