W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Podstawowe informacje

Nasza misja

Misją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wyszkowie jest w sposób profesjonalny, budzące zaufanie społeczeństwa zapewnienie ochrony zdrowia ludzkiego przed niekorzystnymi wpływami szkodliwych i uciążliwych warunków środowiska, zapobieganie powstawania chorób w tym zakaźnych i zawodowych oraz kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań zdrowotnych ludzi.

 

O nas

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wyszkowie została utworzona w 1956 roku, obszarem działania obejmuje powiat wyszkowski : gminy : Wyszków, Rząśnik, Somianka, Brańszczyk, Długosiodło, Zabrodzie, miasto Wyszków.

Powiat wyszkowski zajmuje powierzchnię 876 km2 i zamieszkuje go ponad 74 tysiące mieszkańców, ponad 34 tysiące ludności mieszka w Wyszkowie.

Zgodnie z  ustawą z dnia 14 marca 1985r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2023r. poz. 338)  Państwowa Inspekcja Sanitarna jest powołana do realizacji zadań z zakresu zdrowia publicznego, w szczególności przez sprawowanie nadzoru nad warunkami:

  • higieny środowiska,
  • higieny pracy w zakładach pracy,
  • higieny radiacyjnej,
  • higieny procesów nauczania i wychowania,
  • higieny wypoczynku i rekreacji,
  • zdrowotnymi żywności, żywienia i produktów kosmetycznych,
  • higieniczno-sanitarnymi, jakie powinien spełniać personel medyczny, sprzęt oraz pomieszczenia, w których są udzielane świadczenia zdrowotne – w celu ochrony zdrowia ludzkiego przed niekorzystnym wpływem szkodliwości i uciążliwości środowiskowych, zapobiegania powstawaniu chorób, w tym chorób zakaźnych i zawodowych.

Realizujemy te zadania poprzez  sprawowanie zapobiegawczego i bieżącego nadzoru sanitarnego oraz prowadzenie działalności zapobiegawczej i przeciwepidemicznej w zakresie chorób zakaźnych i innych chorób powodowanych warunkami środowiska, a także na prowadzeniu działalności oświatowo-zdrowotnej.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
21.04.2022 13:48 Mirosław Osowiecki
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Mirosław Osowiecki
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Podstawowe informacje 2.0 14.03.2023 10:48 Mirosław Osowiecki
Podstawowe informacje 1.0 21.04.2022 13:48 Mirosław Osowiecki

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}