W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konwój z pomocą humanitarną w ramach walki z Covid-19 przybył do Republiki Mołdawii

27.06.2020

Ofiarowany przez polski rząd oraz polskie spółki skarbu państwa, przy wsparciu Unii Europejskiej, sprzęt medyczny o łącznej wartości przeszło 120 tys. euro został przekazany władzom Republiki Mołdawii podczas specjalnej uroczystości, w której wzięli udział Minister Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej Viorica Dumbrăveanu, Minister Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej Oleg Țulea, Szef Delegatury Unii Europejskiej Ambasador Peter Michalko oraz Ambasador Bartłomiej Zdaniuk.

Konwój humanitarny

Konwój złożony z pięciu ciężarówek Państwowej Straży Pożarnej przywiózł 22 tyś. litrów płynu dezynfekującego, 30 tyś. maseczek i 4.800 przyłbic.

Pomoc, która dotarła 26 czerwca do Kiszyniowa jest jednym z wielu konwojów humanitarnych skierowanych do każdego z sześciu krajów Partnerstwa Wschodniego. Podczas ceremonii mówcy podkreślali solidarność krajów Unii Europejskiej z Republiką Mołdawii w walce z pandemią oraz wielką radość z faktu, iż tak piękne dzieło udało się zrealizować wspólnie.

Minister Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej Viorica Dumbrăveanu oświadczyła: „To nie jest pierwsza partia pomocy z Polski. Wyrażamy naszą ogromną wdzięczność za tę solidarność. Chcę również szczerze podziękować Unii Europejskiej za to, że jest jednym z najważniejszych partnerów Republiki Mołdawii. Ten gest solidarności nie ogranicza się wartością materialną, którą reprezentuje ".