W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przekazanie organizacjom polonijnym pomocy humanitarnej do walki z Covid-19

24.07.2020

Część pomocy humanitarnej do walki z Covid-19 ofiarowanej przez polski rząd oraz polskie spółki skarbu państwa, przy wsparciu Unii Europejskiej, została przekazana w piątek, 24 lipca, na ręce przedstawicieli organizacji polonijnych z Republiki Mołdawii.

Przekazanie organizacjom polonijnym pomocy humanitarnej do walki z Covid

Ambasador Bartłomiej Zdaniuk podziękował prezesom za wytrwałość i kontynuację pracy na rzecz propagowania kultury polskiej nawet w trudnym czasie pandemii. Ze smutkiem odnotował fakt, iż nie ma w tym roku możliwości zrealizowania wielu interesujących i zaplanowanych wcześniej przedsięwzięć, wyrażając jednocześnie nadzieję na nadrobienie zaległości wiosną 2021 roku. Pani attachée Joanna Bieńczak zachęciła wszystkich obecnych do wykorzystania potencjału, jaki stwarza komunikacja online i do organizowania przedsięwzięć polonijnych z jego wykorzystaniem.

Wszyscy zebrani pogratulowali pani Antoninie Pietrasz, prezez nowo zarejestrowanej organizacji polonijnej „Mała Ojczyzna” ze wsi Słoboda-Raszków, życzyli jej sukcesów i owocnej współpracy z pozostałymi stowarzyszeniami.

Wicedyrektor Szpitala Republikańskiego "Timofei Moșneaga" pani Natalia Gaibu, na terenie którego pomoc została przekazana, życzyła wszystkim dużo zdrowia i prosiła o przestrzeganie wszelkich zaleceń związanych z pandemią.

Prezesi organizacji polonijnych złożyli na ręce Pana Ambasadora serdeczne podziękowania za otrzymaną pomoc.