W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ambasada RP w Moskwie

Ambasada RP w Moskwie

adres: ul. Klimaszkina 4, 123 557 Moskwa

e-mail: moskwa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Moskwie

Adres: ul. Klimaszkina 4, 123 557 Moskwa (wejście od strony Bolszoj Tiszinskij pereulok)

Telefon: +7 495 231 1551

Faks: +7 495 231 15 55

Na wizyty w sprawach konsularnych, za wyjątkiem Karty Polaka i repatriacji prosimy umawiać się za pośrednictwem poczty elektronicznej.

E-mail w sprawach ogólnokonsularnych: moskwa.amb.konsulat@msz.gov.pl

E-mail w sprawach wizowych: moskwa.visainfo@msz.gov.pl

E-mail w sprawach Karty Polaka i polonijnych: moskwa.amb.polonia@msz.gov.pl

 

Komunikat dotyczący przyjmowania wniosków wizowych

Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Moskwie uprzejmie informuje, że z dniem 27 marca 2023 r. zakończył współpracę z VF Services w zakresie przyjmowania wniosków wizowych. Wnioskodawcy wizowi, których wnioski są akceptowane przez polskie konsulaty w Federacji Rosyjskiej (np. małżonkowie obywateli polskich czy posiadacze Karty Polaka), proszeni są o bezpośredni kontakt z właściwym terytorialnie urzędem konsularnym RP.

Uwaga! Informacje konsularne udzielane są za pośrednictwem poczty elektronicznej. Urząd nie udziela odpowiedzi na wiadomości anonimowe lub dotyczące zagadnień omówionych w informacji konsularnej na stronie internetowej.

Urząd nie udziela informacji w zakresie przekraczania granic https://www.strazgraniczna.pl/ i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 https://www.gov.pl/web/gis/glowny-inspektorat-sanitarny


Godziny pracy: 8:30 – 16:30.

Przyjmowanie interesantów: 9:00-13:00 (po uprzednim umówieniu terminu spotkania drogą mejlową)

Przyjmowanie interesantów w sprawach wizowych odbywa się za pośrednictwem punktów przyjmowania wniosków wizowych GLOBAL (www.vfsglobal.com/poland/russia).

 

Telefon dyżurny dla obywateli polskich

Czynny po godzinach pracy urzędu i w dni wolne od pracy w sprawach, wymagających nagłej interwencji (np. zgony, aresztowania, wypadki drogowe, utrata dokumentów):

 +7 916 698 99 41 – dla połączeń z Polski oraz z rosyjskiego telefonu komórkowego
 08 916 698 99 41 – dla połączeń z telefonu stacjonarnego z Rosji

 

Skargi i wnioski: Interesanci zgłaszający się w sprawie skarg i wniosków do Ambasady RP w Moskwie przyjmowani są w piątki w godz. 15:00-16:00, po uprzednim ustaleniu terminu spotkania drogą mailową: moskwa.amb.konsulat@msz.gov.pl z dopiskiem „skarga” lub „wniosek”. Informacje na temat skarg i wniosków znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

System elektronicznego umawiania wizyt www.e-konsulat.gov.pl został zawieszony.

Sprawy obywatelskie, paszportowe, prawne, repatriacyjne i  wymagają wcześniejszego umówienia terminu wizyty drogą mejlową: moskwa.amb.konsulat@msz.gov.pl

Wnioski o ponowne rozpatrzenie sprawy wizowej przyjmowane są w Wydziale Konsularnym i Polonii po wcześniejszym umówieniu wizyty – prosimy o kontakt: moskwa.visainfo@msz.gov.pl 

Opłaty pobierane są w gotówce i wyłącznie w EURO zgodnie z tabelą opłat konsularnych 

Funkcjonowanie Wydziału w warunkach pandemii wirusa COVID-19

W tej szczególnej sytuacji, jaką jest pandemia wirusa COVID-19, robimy wszystko, by być do Państwa dyspozycji. Jednak w związku z utrzymującą się trudną sytuacją epidemiczną w Federacji Rosyjskiej  oraz koniecznością przestrzegania zaostrzonych zasad bezpieczeństwa i sanitarnych Wydział Konsularny i Polonii Ambasady RP w Moskwie musiał ograniczyć liczbę przyjmowanych spraw/wniosków.

 

UWAGA!

W związku z sytuacją epidemiczną klienci konsularni przed wejściem do urzędu muszą poddać się badaniu temperatury ciała oraz mieć nałożone maseczki i rękawiczki.

Osoby niespełniające choćby jednego z ww. wymogów nie będą wpuszczane na teren Wydziału Konsularnego i Polonii

 

Podczas obsługi interesantów stosowane są następujące środki ostrożności i higieny.

1. Osoby umówione na wizyty proszone są o używanie masek lub innej osłony ust i nosa przez cały czas przebywania w siedzibie urzędu, z zastrzeżeniem sytuacji, w których konieczna będzie ich identyfikacja lub potwierdzenie ich tożsamości ze zdjęciem w dokumencie;

2. Zalecamy zachowywanie bezpiecznego dystansu społecznego 1,5 m;

3. Osoby wchodzące na teren urzędu poddawane są standardowej procedurze kontroli wnoszonych przedmiotów oraz są proszone o umożliwienie zmierzenia im temperatury przez pracownika ochrony;

4. Przy wejściu do urzędu dostępny jest pojemnik z płynem dezynfekcyjnym oraz chusteczki dezynfekujące do czytników biometrycznych.

 

Dziękujemy za Państwa zrozumienie i współpracę.

 

 

 

Okręg Konsularny konsula RP w Moskwie

 

Okręg konsularny konsula RP w Moskwie obejmuje: Obwód Twerski, Obwód Jarosławski, Obwód Kostromski, Obwód Kirowski, Obwód Swierdłowski, Obwód Kurgański, Obwód Czelabiński, Obwód Orenburski, Obwód Samarski, Obwód Saratowski, Obwód Wołgogradzki, Obwód Astrachański, Republika Kałmucji, Obwód Woroneski, Obwód Biełgorodzki, Obwód Kurski, Obwód Briański, Obwód Kałuski, Obwód Moskiewski, Miasto Moskwa, Obwód Włodzimierski, Obwód Iwanowski, Obwód Niżnonowogrodzki, Republika Maryjska, Republika Udmurcka, Kraj Permski, Republika Baszkirii, Republika Tatarstanu, Obwód Uljanowski, Obwód Penzeński, Obwód Tambowski, Obwód Orłowski, Obwód Tulski, Obwód Lipiecki, Obwód Riazański, Republika Mordwińska, Republika Czuwaszji, Obwód Rostowski, Kraj Krasnodarski, Kraj Stawropolski, Republika Dagestanu, Republika Czeczeńska, Republika Inguszetii, Republika Północnoosetyjska – Alania, Republika Kabardo-Bałkarii, Republika Karaczajo-Czerkiesji, Republika Adygei, Obwód Tiumeński (w tym: Jamalsko-Nieniecki Okręg Autonomiczny i Chanty-Mansyjski Okręg Autonomiczny – Jugra).

 
 

Media społecznościowe

Facebook, Twitter

Materiały

Formularz zgłoszenia utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego
formularz​_zgłoszenia​_utraty​_lub​_uszkodzenia​_dowodu​_osobistego.pdf 0.16MB
{"register":{"columns":[]}}