W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Republika Zielonego Przylądka

Stosunki dyplomatyczne między Polską a Republiką Zielonego Przylądka zostały nawiązane 12 lutego 1976 r.

Współpraca polityczna

Współpraca polityczna w okresie III RP

Republika Zielonego Przylądka leży w kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Dakarze. W dniu 7 czerwca 2018 r. Ambasador Margareta Kassangana złożyła listy uwierzytelniające na ręce Prezydenta Republiki Zielonego Przylądka, Jorge Carlosa Fonseca. W 2018 r. miała również miejsce pierwsza w historii dwustronnych relacji wizyta w Polsce ministra spraw zagranicznych oraz ministra obrony Luísa Filipe Lopes Tavares. W trakcie wizyty minister uczestniczył w konsultacjach politycznych z ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem oraz spotkał się z przedstawicielami Krajowej Izby Gospodarczej. W trakcie spotkań podkreślono wolę rozwijania współpracy w sektorach gospodarki, obronności i nauki.

Współpraca ekonomiczna

Między Polską a Republiką Zielonego Przylądka nie obowiązują żadne umowy dwustronne o charakterze gospodarczym. Wymiana handlowa jak dotąd należy do najniższych w regionie. W latach 2016-2017 obroty handlowe utrzymywały się na poziomie ok. 6 mln PLN, natomiast w 2018 r. przekroczyły 10 mln PLN. Znaczącą część tej wymiany stanowi polski eksport do Republiki Zielonego Przylądka.

Współpraca naukowa

Uznawalność kształcenia

Informacje Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej nt. uznawalności dyplomów

 

{"register":{"columns":[]}}