W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Artykuł szefa polskiego rządu w belgradzkiej „Polityce”

05.07.2021

W weekendowym wydaniu (3-4 lipca) najstarszego dziennika na Bałkanach ukazał się autorski artykuł Prezesa Rady Ministrów RP Mateusza Morawieckiego zatytułowany „Polski Nowy Ład”.

M_Morawiecki

Prezentując założenia Polskiego Ładu jako strategicznego programu działań rządu RP  na najbliższe lata, Premier Mateusz Morawiecki podkreśla, że jego „cele obejmują  nie tylko odbudowę po pandemii, ale także przebudowę polskiego systemu gospodarczo-społecznego, aby był bardziej odporny w następnych momentach kryzysowych, bardziej sprawiedliwy i jednocześnie pozwolił Polsce wejść na nowy poziom rozwoju”.

„Początek lat 20. XXI wieku to niezwykle ważny moment dla Polski. Stoimy u progu cywilizacyjnych zmian na niespotykaną dotąd skalę. Historia sprawiła, że poprzednie takie zmiany mogliśmy tylko obserwować. Teraz mamy szansę być głównymi aktorami tych przemian. Scenariusz jest już gotowy” – podkreśla w tekście szef polskiego rządu, zapowiadając, że „będziemy zabiegać o jak najszerszą jego akceptację, bo tylko wtedy można uznać tego typu strategie za udane”.

Zachęcamy do lektury całego tekstu artykułu.