W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Otwarcie wystawy plakatów V4 w galerii grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Belgradzie

11.05.2021

Do 21 maja w galerii grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Belgradzie prezentowana będzie wystawa plakatów nagrodzonych w konkursie zorganizowanym z okazji 30-lecia Grupy Wyszehradzkiej. Ze względu na istniejące ograniczenia pandemiczne, otwarcie wystawy miało charakter mniej formalny oraz odbyło się w gronie limitowanym obowiązującymi przepisami.

Wystawa V4

W kameralnej uroczystości oprócz ambasadorów państw Grupy Wyszehradzkiej – Czech, Słowacji, Węgier i Polski, uczestniczyła w nim niewielka grupa zaproszonych dyplomatów (m.in. ambasadorowie Niemiec, Austrii i Słowenii), władze i profesorowie uczelni, a także kilku najbardziej wyróżniających się studentów IV roku malarstwa i grafiki.

We współpracy z FLU przygotowano katalog wystawy prezentujący wszystkie nagrodzone prace. Zorganizowanie wystawy w galerii nalężącej do miejscowej Akademii Sztuk Pięknych (najstarszej tego typu uczelni w Serbii, która od szeregu lat współpracuje z polskimi szkołami artystycznym) to efekt dobrej bieżącej współpracy Ambasady RP w Belgradzie z FLU.