W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska pomoc 2021 - wyniki konkursu

02.07.2021

Ambasada RP w Belgradzie z radością informuje o planowanej realizacji kolejnych projektów finansowanych w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

polska pomoc

Tym razem, w 2021 roku w Serbii, zrealizujemy 5 projektów w obszarach związanych z przeciwdziałaniem skutków pandemii, wyrównywaniem szans w dostępie do opieki medycznej, edukacji oraz przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym – o łącznej wartości  43 029,- EUR :

  • „Pocovidowe badania diagnostyczne serca i płuc”, realizowany przez  Ośrodek Zdrowia dr Janoš Hadži,  Bačka Topola    (Dom zdravlja dr Janoš Hadži Bačka Topola)
  • „Żeby serce nie przestało bić - wyposażenie ośrodka zdrowia w Ivanijcy w nowoczesny defibrylator”, realizowany przez Ośrodek Zdrowia w Ivanjicy (Dom zdravlja Ivanjica)
  • „Równe szanse na badania lekarskie wszystkich dziewcząt i kobiet, ze szczególnym uwzględnieniem osób niepełnosprawnych i starszych kobiet”,  realizowany przez Ośrodek Zdrowia „Dr Sava Stanojević” w Trsteniku   (Dom zdravlja „Dr Sava Stanojević” Trstenik),
  • „Organizacja terenów zielonych dla czystszego środowiska i zdrowszej młodzieży”, realizowany przez miasto Kragujevac (Kragujevac)
  • Poprawa warunków nauczania w szkole podstawowej "Bratstvo" w Nowym Pazarze - wyposażenie w nowoczesny sprzętu informatyczny”, realizowany przez Szkołę Podstawową „Bratstvo” w Novim Pazarze  (Osnovna škola „Bratstvo“ Novi Pazar).

Gratulacje!