W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polskie ślady w Ostojićevie

31.10.2025

Dokładnie 100 lat temu położono kamień węgielny pod budowę kościoła ewangelickiego w Ostojićevie. A co łączy to miejsce z Polską? Sprawdźmy.

Ostojićevo 2025

W dniu 31 października 2025 r., w Święto Reformacji, pani Kamilla Duda Kawecka, chargé d'affaires a.i. RP w Belgradzie, uczestniczyła w Nabożeństwie Misyjnym Senioratu Banackiego w kościele ewangelickim w Ostojiciewie.

Wydarzenie odbyło się z okazji 95. rocznicy poświęcenia kościoła oraz 100. rocznicy położenia kamienia węgielnego pod jego budowę.

Nabożeństwo było koncelebrowane przez duchownych z Ostojiciewa i Wisły, a w gmachu kościoła rozbrzmiewały pieśni w języku słowackim i polskim. Z okazji tego znamienitego jubileuszu mieszkańcy Ostojiciewa oraz braterskiej Wisły mieli okazję uczestniczyć w bogatym programie kulturalnym — m.in. obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających historię Ostojiciewa oraz wziąć udział w promocji serbskiego tłumaczenia książki Toutowie autorstwa prof. dr hab. Katarzyny Marcol.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}