W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wprowadzenie w Serbii specjalnych środków bezpieczeństwa związanych z COVID-19

08.07.2020

W pierwszej połowie lipca br. w Serbii nastąpił wyraźny wzrost zachorowań na chorobę COVID-19. Podróżujący do Serbii powinni ściśle przestrzegać wszystkich obowiązujących środków ostrożności w celu uniknięcia zarażenia.

uwaga

Władze Serbii w związku z rosnącą liczbą stwierdzonych zakażeń COVID-19  wprowadziły niektóre spośród środków bezpieczeństwa stosowanych w czasie obowiązywania stanu wyjątkowego w marcu i kwietniu br.: zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób (w przestrzeniach otwartych i zamkniętych), zakaz działania wszelkich podmiotów gospodarczych w pomieszczeniach zamkniętych w godzinach od 21 do 6 rano (w otwartej przestrzeni od 23 do 6), ograniczenie liczby klientów w pomieszczeniach do 1 osoby na 4 m kw. Poza Belgradem wzmocnione środki bezpieczeństwa będą przyjmowane przez te samorządy lokalne, na których terenie sytuacja jest niestabilna. Obowiązuje nakaz używania maseczek w pomieszczeniach zamkniętych i w kontaktach z innymi osobami oraz zachowanie dystansu społecznego 1,5 m; od 16.07.2020 r. noszenie maseczki jest też obowiązkowe na wolnym powietrzu, jeżeli nie można zachować dystansu społecznego (np. podczas oczekiwania w kolejce).

Ponadto, ze względu na możliwość kontynuacji niebezpiecznych starć ulicznych, które miały miejsce w ostatnich dniach na ulicach Belgradu i innych miast w Serbii, Ambasada RP w Belgradzie przestrzega przed zbliżaniem się do miejsc, w których odbywają się zgromadzenia i demonstracje.

Należy bezwględnie stosować się do zaleceń miejscowych władz.

 

Obowiązujące zalecenia dla podmiotów wykonujących tranport autobusowy w Serbii - w załączniku poniżej

Materiały

Zalecenia w sprawie transportu autobusowego
Poradnik​_COVID-19.pdf 0.41MB