W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Złożenie listów uwierzytelniających

19.08.2020

Ambasada RP w Belgradzie ma przyjemność poinformować, że w dniu 19 sierpnia 2020 roku Ambasador RP w Republice Serbii Rafał Perl wręczył listy uwierzytelniające Prezydentowi Republiki Serbii Aleksandarowi Vučićowi.

akreditivi

Podczas spotkania, Prezydent Vučić powiedział ambasadorowi Perlowi, że będzie miał jego pełne poparcie w zacieśnianiu wzajemnych więzi i utworzeniu nowych obszarów współpracy między Serbią a Polską. „Serbia będzie wiarygodnym partnerem Polski, aby dobrym stosunkom politycznym towarzyszyła jeszcze lepsza współpraca gospodarcza i wszelka inna” - podkreślił Prezydent Vučić.

Prezydent Vučić zwrócił się zatem do ambasadora Perla o przekazanie Prezydentowi RP Dudzie zaproszenia do wizyty oficjalnej do Serbii.

Ambasador Perl zgodził się, że wizyta prezydenta Dudy byłaby dobrym sposobem na zachęcenie do współpracy, ponieważ w wielu obszarach są duże i niewykorzystane możliwości.

Prezydent Vučić podziękował Polsce za wsparcie dla europejskiej drogi Serbii, a także za pomoc podczas pandemii koronawirusa.

Ambasador Perl powiedział, że Polska będzie nadal wspierać europejską perspektywę Serbii, podkreślając również znaczenie współpracy Serbii z Grupą Wyszehradzką, której Polska obecnie przewodniczy.