W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

COVID-19: podróż ze Szwajcarii do Polski

07.06.2021

Osoby podróżujące ze Szwajcarii do Polski są zwalniane z obowiązku odbywania kwarantanny, jeśli posiadają negatywny wynik testu na SARS-CoV-2, są w pełni zaszczepione przeciw COVID-19 lub są tzw. ozdrowieńcami (a chorowały na COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy).

https://www.germanistyka.uw.edu.pl/helwetologia-ii/

Osoby podróżujące ze Szwajcarii do Polski, jeżeli posiadają negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (test PCR lub test antygenowy), są zwolnione z kwarantanny. Wynik testu, w języku polskim lub angielskim, musi być uzyskany w okresie 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Zasada ta dotyczy podróży wszystkimi środkami transportu.

Przy podróży lotniczej istnieje także możliwość wykonania testu po przylocie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na terenie lotniska, przed odprawą graniczną.

Uwaga:

Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 szczepionką, która została dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, są zwolnione z obowiązku posiadania wyniku testu. Nie podlegają także kwarantannie.

Zwolnione z testu oraz kwarantanny są także osoby, które w ciągu ostatnich 6 miesięcy przed przekroczeniem granicy RP zakończyły izolację lub hospitalizację z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (tzw. ozdrowieńcy).

Szczegółowe informacje dla podróżnych znajdą Państwo na stronie Straży Granicznej.