W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

E-wizyty w ZUS

11.02.2021

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił usługę e-wizyta (wideorozmowa z ekspertem ZUS) również dla osób pracujących za granicą i chcących uzyskać informacje na temat emerytur i rent międzynarodowych.

ZUS

Informujemy, że została uruchomiona nowa e-usługa w ZUS tj. możliwość umawiania indywidualnych e-wizyt z ekspertem ZUS. Komunikat na ten temat został zamieszczony na stronie ZUS.  

Szczegółowe informacje dotyczące możliwości umawiania spotkań wraz z instrukcją postępowania znajdują się na stronie www.zus.pl/e-wizyta

Aby zarezerwować e-wizytę należy wybrać temat wideo rozmowy „Emerytury i renty międzynarodowe”. Eksperci ZUS odpowiedzą na pytania związane np. z pobieraną emeryturą lub rentą. Poszczególne oddziały ZUS obsługują sprawy z różnych krajów, dlatego do rozmowy należy wybrać właściwy oddział.

W przypadku osób pracujących w Szwajcarii właściwym jest Oddział ZUS w Toruniu. 

Polecamy również zamieszczone na stronie ZUS filmy instruktażowe, które w przystępny sposób opisują jak można umówić się na rozmowę z przedstawicielem ZUS. 

Opracowany został też dział FAQ gdzie można znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania.