W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Koncert wielkanocny i przesłanie Ambasador RP

02.04.2021

Zapraszamy do wysłuchania wielkanocnego koncertu poprzedzonego przesłaniem Ambasador RP w Szwajcarii i Liechtensteinie Iwony Kozłowskiej.

Koncert

Utwory Paderewskiego, Mykietyna, Szymanowskiego, Chopina, Szymanowskiej, Lutosławskiego, Malawskiego i Kilara wykonuje mieszkająca w Szwajcarii polska pianistka Joanna Wicherek.

Koncert dedykowany jest Polakom na Białorusi, solidarność z którymi chcielibyśmy w tym świątecznym okresie szczególnie podkreślić.

Jest on również finałem akcji Ambasady RP w Bernie, Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii i Fundacji Studio Wschód "Wielkanoc z wielkim sercem dla Polaków na Wschodzie", w ramach której Polakom zamieszkałym w rodzinnych stronach Ignacego Jana Paderewskiego (Kuryłówce, Chmielniku i Żytomierzu) przekazane zostały dary zebrane wśród szwajcarskiej Polonii oraz słodycze podarowane przez jednego z największych szwajcarskich producentów czekolady Jürga Läderacha.

Koncertem tym Ambasada RP w Bernie inauguruje ponadto cykl "Noce księżycowe z Paderewskim", który zainspirowany postacią wielkiego polskiego pianisty, kompozytora i męża stanu związanego ze Szwajcarią, prezentować będzie twórczość różnych polskich kompozytorów, również tych mniej znanych.

Wideo