W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Upamiętnienie poległych żołnierzy

11.11.2020

11 listopada na berneńskim cmentarzu Bremgarten odbyła się zorganizowana przez Ambasadę RP uroczystość upamiętniająca spoczywających tam żołnierzy polskich, francuskich i belgijskich. Uroczystość odbyła się w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zawieszenia broni kończącego I wojnę światową.

Wieńce od trzech ambasadorów

Organizowana co roku uroczystość odbywa się przy grobach polskich, francuskich i belgijskich żołnierzy, którzy zmarli i zostali pochowani w Bernie (w przypadku Polaków byli to internowani w Szwajcarii w okresie II wojny światowej żołnierze 2 Dywizji Strzelców Pieszych). W tym roku, ze względu na ograniczenia epidemiczne, udział w niej wzięli tylko ambasadorowie Polski, Francji i Belgii, polski i francuski attache obrony oraz przedstawiciel armii szwajcarskiej, która zapewniła również asystę honorową.

Po wystąpieniach ambasadorów nastąpiło złożenie wieńców pod upamiętniających żołnierzy obeliskiem, a także na kwaterach: polskiej i francuskiej. Poległych uczczono minutą ciszy.

Zdjęcia (7)