W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zaproszenie dla Polonii - zgłoszenia do 18 kwietnia

13.04.2021

2 maja

W przeddzień Święta Narodowego, w dniu 2 maja, zapraszam Polonię i Polaków do wspólnego świętowania online. Będę zaszczycona móc gościć na odległość przedstawicieli Polonii ze wszystkich 26 kantonów Szwajcarii. Dla wszystkich zaproszonych gości zostanie przygotowany „biało-czerwony” tort #PolacyWSzwajcarii 2021.  

Jest tylko jeden warunek uczestnictwa: urozmaicenie naszego spotkania wierszem, piosenką, zdjęciem bądź inną pracą plastyczną, albo po prostu opowiedzeniem ciekawej historię (np. o polskich żołnierzach internowanych w danym kantonie bądź innych polskich śladach). Forma jest zupełnie dowolna, treść musi być związana z Polską lub Polakami.

Zaproponuj nam swój udział, przesyłając zgłoszenie do ambasady do 18 kwietnia na adres: berno.amb.wk@msz.gov.pl

W zgłoszeniu prosimy o podanie miejsca zamieszkania w Szwajcarii oraz numeru telefonu kontaktowego. Z powodów technicznych zmuszeni jesteśmy ograniczyć liczbę uczestników do 26, zapewniając symboliczny udział Polaków z możliwie każdego kantonu.

Serdecznie zapraszamy! 2 maja to wspólne święto wszystkich Polaków poza granicami kraju – bądźmy w tym dniu razem jako #PolacyWSzwajcarii!
 
Iwona Kozłowska
Ambasador RP