W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zniesienie kwarantanny od 20 maja

19.05.2021

Od 20 maja Polska nie będzie znajdować się na szwajcarskiej liście państw i regionów podwyższonego ryzyka, co oznacza zniesienie obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających do Szwajcarii z Polski.

Zniesienie kwarantanny

Mimo zniesienia obowiązku poddania się kwarantannie, utrzymane zostają wymogi dotyczące osób podróżujących transportem zbiorowym:

  • obowiązek rejestracji za pomocą formularza elektronicznego, który należy wypełnić przed przyjazdem do Szwajcarii (dla podróżujących wszystkimi rodzajami transportu zbiorowego: pociągiem, autobusem, samolotem czy statkiem),
  • dodatkowo obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu na SARS-CoV-2 dla podróżujących samolotem (co do zasady powinien być to test PCR wykonany z próbki pobranej w ciągu ostatnich 72 godzin).

Osoby podróżujące z Polski do Szwajcarii prywatnymi samochodami nie mają obowiązku wykonywania przed przyjazdem testów ani rejestracji swojego przyjazdu.

Jeśli osoba przyjeżdżająca do Szwajcarii z Polski w ciągu 10 dni poprzedzających wjazd na terytorium Szwajcarii przebywała w państwie lub regionie znajdującym się na liście obszarów podwyższonego ryzyka obowiązującej w dniu przyjazdu, nadal ma obowiązek poddania się kwarantannie (liczy się nie tylko kraj, z którego następuje bezpośredni przyjazd, ale wszystkie, w których dana osoba przebywała dłużej niż 24 godziny w ciągu 10 dni przed przyjazdem do Szwajcarii).