W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

100. rocznica urodzin legendarnego polskiego pisarza science fiction Stanisława Lema

24.11.2021

Ambasada RP w Bangkoku wraz z Ambasadorem Waldemarem Dubaniowskim i Ewą Dubaniowską była gospodarzem obchodów setnej rocznicy urodzin legendarnego polskiego pisarza science fiction Stanisława Lema. Uroczystość miała miejsce w dniu 22 listopada w Alliance Française. 

Adventures with SciFi_1

Było to jedno z pierwszych wydarzeń z udziałem publiczności w Bangkoku, po złagodzeniu obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią SARS-CoV-2. 

Program wydarzenia obejmował:
- pokaz filmu „Kongres” (2013) reż. Ari Folman, na podstawie powieści Stanisława Lema z 1971 r. pt. „Kongres futurologiczny”, z wybitnymi zdjęciami polskiego fotografa Michała Englerta;
- otwarcie wystawy „Realizm magiczny w sztuce polskiej” z inspirowanymi twórczością Stanisława Lema pracami współczesnych polskich artystów: Karola Bąka, Katarzyny Bułki-Matłacz, Marcina Kołpanowicza, Jarosława Kukowskiego i Rafała Olbińskiego.

Ważną częścią wieczoru był poczęstunek w postaci polskich pączków z  Holy Donut-Pączkarni z Bangkoku.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}