W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska Pomoc dla dzieci birmańskich uchodźców i mniejszości narodowych

16.12.2020

Uśmiech na twarzach uczniów i radosna atmosfera towarzyszyła uroczystemu zakończeniu kolejnego projektu na rzecz dzieci birmańskich uchodźców i mniejszości narodowych ze szkoły Tan Phu Ying Wilai School 2 w miejcowości Kui Le Tor na pograniczu Tajlandii i Mjanmy z udziałem Ambasadora W. Dubaniowskiego i małżonki.

Kui Le Tor 1

Polska Pomoc wspiera uczniów tej szkoły finansując rozwój infrastruktury szkolonej, podręczników i pomocy szkolnych od 2015 r.

W 2020 r. dzięki Polskiej Pomocy uczniowie uzyskali dostęp do czystej energii z paneli słonecznych oraz komputery do nowej pracowni szkolnej.

Uroczystości były także okazją do otwarcia wystawy o życiu i twórczości polskiego kompozytora Fryderyka Szopena. Studenci i cała szkolna społeczność mieli nie tylko okazję poznać bliżej polską kulturę, ale też bardzo docenili drobne podarunki w postaci wielorazowych maseczek z logo Polskiej Pomocy oraz polskich batoników Sante.

Zdjęcia (7)