W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Polska uczestniczy w projekcie UE przekazania książek dla dzieci do bibliotek w Laosie

12.07.2021

Ambasada RP w Bangkoku wraz z polskim wydawnictwem „Dwie Siostry” uczestniczy w tym projekcie poprzez udostępnienie wspaniałej książki dla dzieci pt. „Awaria elektrowni” autorstwa Tiny Oziewicz i Rity Kaczmarskiej, która trafiła w 2020 r. na listę White Raven, czyli zestawienie najbardziej wartościowych książek dziecięcych z całego świata.

LS Project

Delegatura UE w Laosie i dziesięć Państw Członkowskich, w tym Polska rozpoczęły ten wspólny projekt kulturalny w celu przekazania książek dla dzieci do laotańskich bibliotek. Książki, przybliżające dzieciom problematykę ekologiczną, zostaną przekazane za darmo do bibliotek w Laosie przed końcem 2021 r.

Książki z Austrii, Cypru, Niemiec, Węgier, Irlandii, Włoch, Litwy, Polski, Portugalii i Hiszpanii zostaną przetłumaczone na język laotański i wydrukowane w nakładzie po 1500 egzemplarzy, aby jak najlepiej sprostać potrzebom dzieci w Laosie.

Publikacje, które zachwycają szatą graficzną zaprojektowaną specjalnie dla dzieci w wieku do lat 12 zostaną przekazane Narodowej Bibliotece Laosu i innym bibliotekom w tym kraju, gdyż oferta dla najmłodszych czytelników jest w nich ograniczona. 

Celem tej inicjatywy jest promocja europejskiego dorobku kulturalnego w krajach ASEAN i poza jego granicami pod hasłem „Green Team Europe” oraz wsparcie promocji polskiej kultury w Laosie

Zdjęcia (2)