W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

03.10.2021

2-23 października, Warszawa

Preliminary round of 18th International Fryderyk Chopin Piano Competition. 13th of July 2021, Warsaw, Poland.on picture:San Jittakarn.photo by Wojciech Grzedzinski for NIFC

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina jest najważniejszym wydarzeniem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych na świecie. Konkurs odbywa się w Warszawie już niemal od stu lat, a pierwszy miał miejsce w 1927 r. Obok olbrzymiej roli jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina, odkrywa największe talenty pianistyczne, zapewniając młodym muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze. Ten konkurs jest w całości poświęcony dziedzictwu jednego kompozytora,  jednego z najwybitniejszych światowych kompozytorów, a także jednego z najważniejszych polskich kompozytorów w historii – Fryderyka Chopina. 
 
Osiemnasta edycja konkursu odbędzie się w dniach 2-23 października 2021 r. w Warszawie. 87 pianistów z 18 państw, w tym niezrównany San Jittakarn z Tajlandii zakwalifikowało się do konkursu.
 
Z myślą o miłośnikach twórczości Fryderyka Chopina i wielbicielach konkursowych zmagań przygotowano nieodpłatne multimedialne aplikacje: mobilną na system iOS i Android (obie do pobrania bezpłatnie ze strony www.chopin2020.pl) oraz aplikację SmartTV na telewizory marki Samsung. Aplikacje będą obsługiwać streaming z całego przebiegu muzycznego turnieju w jakości 4K. 
 
Zachęcamy do obejrzenia spotu promocyjnego przygotowanego przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina pod hasłem „Talent to dopiero początek” ukazującego drogę młodego pianisty przygotowującego się do występu na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Fot. W. Grzędziński / NIFC

Wideo

{"register":{"columns":[]}}