W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Aktualne informacje dot. COVID -19 w Tunezji

01.07.2021

Aktualizacja: Od 1 lipca br. warunkiem wjazdu na terytorium Tunezji jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR z kodem QR, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem. Dotyczy to zarówno osób zaszczepionych jak i ozdrowieńców. Dodatkowo, każdy podróżujący może być skierowany dodatkowo na szybki test w kierunku Covid-19. Obowiązkowe jest też okazanie wypełnionego i wydrukowanego formularza dostępnego pod adresem: https://app.e7mi.tn/language zobowiązującego do 7-dniowej kwarantanny.

komunikacji związanej z rozprzestrzenieniem się koronawirusa

Ponadto informujemy, że w ramach walki z rozprzestrzeniającą się pandemią COVID-19, władze tunezyjskie zatwierdziły następujące zmiany dot. obostrzeń:

 

- na terytorium całego kraju obowiązuje godzina policyjna od 20:00 do 5:00;

- zakaz przemieszczania się między guwernoratami w całym kraju (obowiązuje do 31 lipca br.). Przejazd możliwy jedynie w wyjątkowych przypadkach (m.in. egzaminy państwowe oraz w ramach studiów);

- w weekendy tj. od piątku od godziny 20:00 do poniedziałku do godziny 05:00 obowiązuje tzn. confinement général (pełny lockdown);

- konsumpcja w restauracjach dozwolona jedynie w ogródkach do godziny 16:00;

- zakaz organizowania zgromadzeń publicznych (wydarzeń kulturalnych, wesel itp.);

- zamknięcie obiektów kultu religijnego.  

Informujemy również podróżujących do Tunezji, że od 9 do 16 lipca br. zamknięta została granica z Państwem Libia.