W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Debata na temat strategii karpackiej

14.10.2020

Przedstawiciele rządów oraz instytucji europejskich, a także reprezentanci regionów uczestniczyli w wideokonferencji poświęconej strategii karpackiej. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE we współpracy z Ministerstwem Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej.

Screeny PL PermRep EU

Ambasador Andrzej Sadoś w swoim przemówieniu podkreślił znaczenie strategii dla dalszego rozwoju regionu Karpat oraz docenił wysiłki władz lokalnych na rzecz skutecznej realizacji tej inicjatywy, wskazując na istotną rolę Międzyregionalnej Grupy Karpackiej przy Europejskim Komitecie Regionów, której przewodniczącym jest Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

Podstawą przyszłych działań w tym zakresie ma być dalsza mobilizacja regionów, parlamentarzystów z krajów karpackich oraz posłów do Parlamentu Europejskiego. Proces Karpacki ma charakter uzupełniający w stosunku do Inicjatywy Trójmorza.

Spotkanie, w którym uczestniczyli interesariusze z państw Grupy Wyszehradzkiej oraz Mołdawii, Rumunii, Serbii i Ukrainy, było częścią cyklu wydarzeń organizowanych przez Stałe Przedstawicielstwo RP przy UE w ramach polskiego przewodnictwa w Grupie V4.