W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Stały Przedstawiciel RP przy UE

Andrzej Sadoś

AAS alt

Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny, Stały Przedstawiciel RP przy UE

Od stycznia 2018 roku reprezentuje RP w Komitecie Stałych Przedstawicieli COREPER i odpowiada za prace Rad UE: ds. zagranicznych, obrony, handlu oraz pomocy rozwojowej; ds. ogólnych; ds. ekonomicznych i finansowych; ds. wewnętrznych i wymiaru sprawiedliwości.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W MSZ od 1997 roku, absolwent aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. Pracował na placówkach dyplomatycznych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ w Genewie oraz w Ambasadach RP na Węgrzech i w Szwajcarii. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, był m.in. rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych, dyrektorem departamentu, podsekretarzem stanu w KPRM oraz w MSZ. Zastępca Ambasadora RP w Szwajcarii w latach 2008-2009, zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy ONZ w Genewie w latach 2009-2012. W latach 2012-2017 szef programów w Międzynarodowej Katolickiej Komisji ds. Migracji z siedzibą w Genewie.

Materiały

Szczegółowe CV Stałego Przedstawiciela RP przy UE
Andrzej​_Sados​_CV​_PL.pdf 0.22MB